Rýchly kontakt: e-mail: info@srz-zvolen.sk | Adresa: MsO SRZ Zvolen, J. Švermu 40, 960 01 Zvolen

Orthodox Carp Cup 2017 on-line prenos

Pozdravujeme všetkých fanúšikov rybárskeho cechu a a tiež vyznávačov lovu kapra na boilies.

 

V termíne od 4.5.2017 do 7.5.2017 prebieha na VN DObrá Niva, revíri patriacom MsO SRZ Zvolen, kaprársky maratón pod názvom Orthodox Carp Cup 2017. V rámci možností sa pokúsim robiť tzv. on-line prenos, fungujúci skor na báze priebežných info, čo sa tu u nás na vode deje.

 

V stredu 3.5.2017 to začalo prípravou, zabezpečením zázemia a všetkých vecí, ktoré sú pre priebeh preteku dôležité. V popoludňajších hodinách sa začali schádzať prvé tímy, keďže vo večerných hodinách sa konal raut pre zúčastnených aktérov.

 

Štvrtok 4.5.2017

Dnešné ráno pôsobilo veľmi depresívne, lialo ako z krhly. Pretekári sa pomaly budili a pomaly prichádzali. Všetci dúfajú, že nastane zmena. Losovanie prebehlo po privítaní zástupcu MsO SRZ Zvolen, tajomníka Ing. Letka a starostu obce Dobrá Niva Martina Krúdyho., systém losovaniA bol klasicky dvojdielny, prvé bolo poradie, druhé miesto. Hlasovaním sa upravili pravidlá, ryba sa boduje od 5 kg, zákaz použitia wazz-upiek. Vzhľadom na počasie bolo losovanie v stane, lebo von sa vylievali krhly vody.

Potom nastalo dumanie a škrabanie, ako sa tímy dostanú na sektory. Aj napriek prevahe SUV a off-roadov musela byť povolaná ťažká technika v podobe LKT 81, ktoré bolo maximálne vyťažené. 

Aktuálne prebiehajú prípravy na pretek a o 15:00 to vypukne. Hneď, ako sa niečo udeje, budeme informovať.

 Pripájame mapu sektorov a tímov na pretekoch Orthodox Carp Cup 2017 Dobrá Niva

Takže o 15:00 nám to začalo a tradične prvá ryba preteku Orthodox Carp Cup 2017 Dobrá Niva pripadla Tímu Chilli, Ketchup, Hortschica, alias CT Bukovinka, konkrétny lovec Lubo "Bendžo" Bohm. Išlo o kapra o hmotnosti 8,40 kg. Krásny zdravý šupináč. Gratulujeme.

Po dlhšej odmlke sa opäť hlásime z VN Dobrá Niva, kde nastali nejaké zmeny. Prebehlo prvé a nočné váženie, ktoré stanovilo priebežné výsledky. Zatiaľ sa ryba hýbe pomalšie, len asi na tretine sektorov. Počasie je bláznivé, včera poobede krásne, dnes ráno dážď a zima. Čo to spraví s rybou, uvidíme. Pár foto a na konci poradie.

Nočné váženie

 

 Piatok 5.5.2017

Prebehlo doobedňajšie váženie, poradie sa mierne zamiešalo, ale počet loviacich tímov sa nezmenil. Najväčšia ryba 9,70 kg, krásny zdravý šupináčik. Počasie sa polepšilo, krásne svieti, snáď sa zlepší aj cesta okolo VN. A dúfam, že sa pohne ryba aj ostatným tímom.

 Piatok 5.5.2017 poobedné váženie

Konečne sa nám rozbehla ryba aj na ďalších sektoroch, počet tímov s rybou sa postupne zvyšuje. Stále však ide viac-menej plytšia voda. Zvýšila sa nám najväčšia ryba, kaprík 9,88 kg. Počasie dobré, ľahká prehánka, inak horúce. Čakáme, že sa počet tímov s rybou rozrastie. Držíme palce.

 Nočné váženie piatok

Večer ryba trochu zastala, chytilo sa pár bodovaných rýb, poradie sa premiešalo na prvých troch miestach. Zvýšila sa najväčšia ryba, rastie to po dekagramoch. Uvidíme dnešný deň.

Sobota 6.5. doobedné váženie

Pri doobednom vážení nenastali v poradí žiadne zmeny, ale narástli hmotnosti loviacich tímov a takisto nastala zmena v najväčšej rybe. Zadaril sa kaprík 13,12 kg, tímu CT Orthodox Carp. Konečne sa chytila ryba aj na ďalšom sektore, na hlbokej vode. Zmena poradia na prvých troch miestach je v podstate o jednej rybe, preto zďaleka nie je nič rozhodnuté. Počasie je pekné, trochu fúka. 

Poobedné a večerné váženie sobota

Váženia boli v znamení neaktivity ryby, boli dokopy vážené len 4 ryby. Aj napriek tomu sa situácia zdramatizovala, rozdiel medzi 1. a 2. miestom je minimálny. Bude to napínavé do poslednej chvíle. Počasie sa pokazilo, začalo pršat. Od tohto váženia je vyhlásené výsledkové embargo, výsledky budú zverejnené až pri vyhlásení.

Nedeľa - vyhodnotenie

V nedeľu sa všetci zobudili do upršaného počasia, a všetci sa snažili zabojovať v posledných hodinách pretekov. V prvej trojici to bolo skutočne natesno, ako sa hovorí, bolo to o jednej rybe. Postupne sa počasie umúdrilo, vedľa základne na jednotke sme si pozreli zdolanie kapra, žiaľ, malého.

O 12:00 sa pretek ukončil, rozhodcovia obehli pretekárov, a utekali vyhodnotit celkové poradie. Pretekári sa postupne aj za pomoci LKT dostávali na základňu, a pri guláši, pivku či kofole čakali na verdikt. 

Nakoniec sa dozvedeli, že nastala zmena na prvom a druhom mieste, práve posledným náporom víťazného tímu, ktorým sa stal CT Orthodox Carp s hmotnosťou ulovených rýb 87,85 kg. Na druhom mieste sa umiestnili lovci z tímu CT Pozana so súčtom 76,77 kg. Tretí si uhájili svoju pozíciu a boli to chalani z CT Urban Carp. Ich sumár bol 68,19 kg. Pekne zabojovali aj chalani z CT SBS Baits, keď sa posunuli z 9-ho na 8-me miesto. Takisto bola vyhodnotená aj prvá bodovaná ryba pretekov, cenu prebrali pretekáriz CT Bukovinka, a najväčšia ryba pretekov, kapor o hmotnosti 13,12 kg, lovec Milan Magerčiak z víťazného tímu CT Orthodox Carp.

Počas vyhodnotenia sa k preteárom prihovorili aj starostovia obcí Dobrá Niva Martin Krúdy a Breziny Ondrej Frlajz. Takisto všetkým poďakoval aj zástupca MsO SRZ Zvolen Karol Letko. Zástupca generálneho sponzora Janko Fekiačpoďakoval všetkým sponzorom a zhodnotil pretek ako zo začiatku nevyspytateľný, vzhľadom na to, ža na VN sa 20 mesiacov nelovilo. Nakoniec viacero faktorov ovplyvnilo aj to, že 7 tímov nemalo bodovanú rybu. Pretekári si však boli vedomí toho, že tentokrát o všetkom rozhodol viac-menej štastný los. Nakoniec sa s všetci súťažiaci rozlúčili a rozišli domov.

Pridávame malú fotogalériu. aj s výslednou tabuľkou.