Rýchly kontakt: e-mail: info@srz-zvolen.sk | Adresa: MsO SRZ Zvolen, J. Švermu 40, 960 01 Zvolen

Rybársky krúžok na výstave

V sobotu 20.02.2016 sa rybársky krúžok pri CVČ Domino Zvolen zúčastnil na medzinárodnej výstave Fishing show 2016 v Trenčíne. Táto výstava je najväčšia svojho druhu na Slovensku a je rozdelená na dve časti, Carp show a Spinning show. Naši mládežníci mali možnosť vidieť nepreberné množstvo rybárskeho sortimentu, nástrah, návnad, náradia, doplnkov plus plno zaujímavých ľudí.

Mali sme dohodnuté tri krátke prednášky. Prvá bola na stánku Orthodox carp, kde nám pán Ján Fekiač, majiteľ tejto firmy a úspešný lovec kaprov obšírne a vyčerpávajúco objasnil problematiku boilies, ich rôzne typy, ich prípravu, spôsoby lovu, a mnoho iných zaujímavostí.

Následne sme sa presunuli k stánku Nástrahy.cz, kde nám pán David Havlíček, pretekár v love rýb prívlačou v ČR, zaujímavo porozprával o prívlači s gumenými mäkkými nástrahami, priblížil nám spôsob lovu pomocou tzv. čeburašky a predviedol prácu týchto gumených nástrah.

Ďalšia naša zastávka bola na stánku firmy Delphin&Finn, slovenského výrobcu širokej kolekcie sortimentu na lov rýb, počnúc kaprarinou, cez prívlač, feeder až po sumčiarinu. Tam nám pán Maťo Lesaj, výborný lovec kaprov na našich zväzových vodách, ukázal možnosti prípravy rôznych typov nadväzcov na lov kapra v rôznych variantách na určité typy dna. Takisto nám predviedol rôzne druhy nadväzcových materiálov.

Po týchto krátkych prednáškach sme mali chvíľu času na obed a následný nákup rôznych pomôcok na lov rýb. Je samozrejmé, že pri takom obrovskom množstve tovaru sa euríčka rozkotúľali veľmi rýchlo. Potom sme mali naplánovanú prednášku Jakuba Vagnera, ale záujem o ňu bol tak obrovský, že nebola takmer šanca sa dostať do prednáškovej miestnosti. A potom už nastal čas ponáhľať sa na vlak.

Naši mládežníci zhodnotili akciu Výstava 2016 ako veľmi úspešnú, inšpirujúcu a obohacujúcu. Ich slovami, bolo to super, waw, paráda, a iné. Organizačne tiež všetko dopadlo veľmi dobre, nikto sa nestratil, nezranil, spokojnosť bola na všetkych stranách. Všetci sme sa zhodli na tom, že podobnú akciu musíme pri najbližšej výstave opäť zopakovať.